15.–16. Juuni Lauluväljak

Rockipidu Tallinna Lauluväljakul taasloob omaaegse Rock Summeri meeleolu.

27
Veebr

Pidu, mis tõi Tallinnasse paljud tolle aja menukad välisartistid, andis “raudse eesriide“ taha jäetud noortele esmakordselt võimaluse tunda end osana maailmast. Kohaletulnud muusikutele aga vahetu kohtumise rockijanus publikuga, kes nende suureks üllatuseks teadis nende lugusid peast ja vähe sellest, laulis ka kaasa!

“Kuigi veerandsaja aasta tagust fenomeni on võimatu korrata ning see polegi eesmärk, tahaksime kavandatava rockipeoga luua Summeritel käinutele tuttavliku festivalimeeleolu. Neile aga, kes on sellest kõigest kuulnud vaid ema-isa juttudest, anda võimalus räägitu kogemiseks,“ selgitab peakorraldaja Jüri Makarov Rock Summer 25 mõtet. “Kõige paremini annab seda põlvkondade järjepidevust edasi vast see, et tänavuse festivali konferansjee Ivo Linna jagab suvel seda ametit poja Robertiga, kes esimese festivali aegu oli alles 5-aastane jõmpsikas, nüüd on aga oma ansambliga ”Elephants From Neptune” tõusnud Eesti rocki kõrgliigasse.“

Festival peetakse kahel päeval ja kolmel laval. Meelepärase muusika peaks Lauluväljakult leidma väga erineva muusikamaitsega melomaanid. Kõige selle juures pole unustatud ka nostalgilist kummardust 25 aasta tagusele ajale. Artist, kes juba aastal 1988 julges avalikult hõigata “Eesti vabaks!“ – soomlane Sakari Kuosmanen astub koos oma muusikutest sõpradega lavale ka sel korral. Tutvust Lauluväljakuga värskendab samuti igivärvikas endine Sex Pistolsi mees John Lydon & Public Image Ltd. Eesti muusikutest sekundeerivad neile Ivo Linna & In Spe, kes kutsuvad endale seekord toeks koorilauljad.

“Kuivõrd mitmete artistidega käivad veel läbirääkimised, pole festivaliesinejate nimekiri lõplik, ent 15 artistiga saame juba täna välja tulla,“ nendib Makarov ja lubab, et nimekiri saab kindlasti jätku. Kokku on arvestatud 30–35 artisti osalemisega.

Hetkel on oma kinnituse osalemiseks andnud lisaks eelpoolnimetatutele ka Duff McKagan & Walking Papers (USA), Sharon Corr (Iirimaa), Mumiy Troll (Venemaa), Aura Dione (Taani), Skindred (UK), Zucchero (Itaalia) ja Bryan Adams (Kanada). Eesti muusikutest astuvad üles Sinine, Marya Roxx, Dramamama ja Metsatöll. Lisaks kahel laval toimuvale aitab festivalimeeleolu üleval hoida Tantsutelk EDM (electronic dance music), kuhu lisaks DJ Andy C-le (UK) oodatakse mitmeid teisigi tantsulavade tuntud tegijaid.

Pidevalt täieneva esinejatenimekirja ja festivaliinfo kohta saab kõige värskemat infot uuenduskuuri läbi teinud kodulehelt www.rocksummer.ee.

Niisiis – MTÜ Summeri Korraldamise Klubi ümber koondunud kunagised korraldajad on võtnud nõuks meenutada aastatel 1988–1997 Tallinna Lauluväljakul toimunud pidusid 2-päevase festivaliga Rock Summer 25 – et tollased festivalilkäijad ja esinejad saaksid taas tunda seda kirjeldamatut festivalifiilingut, võtta kaasa oma vahepeal täiskasvanuks saanud lapsed ja nende lapsed ja miks mitte oma vanemadki ning kogeda ja teha üheskoos tükikest ajalugu.

RS25 NUMBRITES
2 päeva
3 lava
10+ esinejat Eestist
20+ esinejat välismaalt
20+ tundi erinevat muusikat: kõikvõimalik rock, hevi, rhythm and blues, soul, metal, grunge, hip-hop, pop, house, reggae, elektrooniline muusika ja ka sõõmuke nostalgiat.

ROCK SUMMER 88
Glasnost Rock – Rock rahu eest!

26.–28. august 1988
Festival toimus Eesti Rahukaitsekomitee egiidi all
Esinejad Eestist: G.G.G., Lainer, Singer Vinger, Ultima Thule, Rock Hotel, Ivo Linna koos In Spe & Kiigelaulukuuikuga, Vitamiin, Mahavok, Seitsmes Meel
Esinejad välismaalt: La Torre (Argentina); Balkan Air (Itaalia); Leather Nun ja Sky High (Rootsi); Mamba, Eppu Normaali, Leningrad Cowboys/Sleepy Sleepers, Juice Leskinen & Huhtikuu ’88, Pave Maijanen (Soome); Citron (Tšehhoslovakkia); Big Country, Public Image Ltd./PiL, Steve Hackett (UK), Dinamik, Dialog (Venemaa)
Peaesinejad: Big Country, Public Image Ltd./PiL, Steve Hackett, Ivo Linna koos In Spe & Kiigelaulukuuikuga
Konferansjeed: Ivo Linna, Joke Linnamaa (Soome)
Korraldajad: Eesti Riiklik Filhramoonia, Levimuusikute klubi Muusik, Raadio Ykkönen (Soome)
Ajalehet Sirp ja Vasar kirjutas: “IME oli reede lõunast pühapäeva hilisööni Lauluväljakul täiesti olemas, jälgitav ja jäädvustatav rahvusvaheliseltki… Omi on imelik kiita, kuid mida teha, kui sadakond pressi esindajat, külalismuusikud, nende mänedežerid – ühesõnaga kõik kaugemalt tulnud ühest suust hiigelürituse ladusat korraldust ja nende silmis üllatavalt rahumeelse publiku muusikamaitse tolerantsust taevani tõstavad… Rokifestivali, mida kõik külalised korralduslikust küljest üliheaks pidasid, pani sisuliselt püsti riskijulgete entusiastide ring… Moskva kriitik Artjom Troitski ja Tallinna sotsioloog Nikolai Meinert jõudsid oma arutusis mikrofoni ees juhtumisi välja ühe ja sama tõdemuseni – kusagil mujal Nõukogude Liidus sellist festivali veel teha ei õnnestu!“ (02.09.1988)

Kodulehele lisandus ajaloo-osa

19
Apr

Meie eestikeelsele kodulehele lisandus põhjalik ajaloo-osa, mille leiad ülamenüül AJALUGU klikates. Meil on ka suur palve: kui kellelegi meenub Rock Summeritest midagi, mida kirjas pole, antagu palun teada info@rocksummer.ee, kirjutades teemareale Kodukas. Kuna oleme ajaloo pannud kokku kild-killu haaval, võib ta olla lünklik. Koos saame ta täiuslikumaks!

Rock Summer 25 festivalipassi saab osta ka osade kaupa

28
Veebr

Rock Summer 25 on esimene üritus, millele saab Piletilevist osta festivalipassi osade kaupa. Festivalipasse nn osakute kaupa müüvad juba mitmed festivalid ja piletimüügiettevõtted maailmas. Nüüd on see võimalus ka Eestis, makstes festivalipassi eest neljas osas.