15.–16. Juuni Lauluväljak

Info

Siit leiad festivali kohta igasugust põnevat teavet.


artistid & numbrid & esinemised & riigid

ARTISTID

 • 40 artisti ehk 186 muusikut
 • 10 artisti pealaval, 11 rockilaval, 6 rohelisel laval, 13 EDM-telgis
 • 22 artisti esimesel päeval, 19 teisel päeval
 • 18 artisti Eestist, 10 Suurbritanniast, 2 USAst, 2 Venemaalt, 1 Iirimaalt, 1 Itaaliast, 1 Kanadast, 1 Kreekast, 1 Norrast, 1 Soomest, 1 Eesti-USA miksitud koosseis, 1 Itaalia-Kuuba miksitud koosseis

Eesti Dramamama, East Trading Wang, Elephants From Neptune, Ivo Linna & In Spe, Kristjan Hirmo, Metsatöll, MHKL & K Sein, Pantokraator, Puzle, Sander Mölder, Shotman & Firejosé, S.I.N, Sinine, Taavi Peterson & Üdi, Talbot, Toomas Vanem & The Limited Edition, Vaiko Eplik & Eliit, Winny Puhh
Eesti-USA Marya Roxx
Iirimaa Sharon Corr
Itaalia The Watch
Itaalia-Kuuba Zucchero
Kanada Bryan Adams
Kreeka Oust!
Norra Röyksopp DJ-set
Soome Sakari Kuosmanen
UK Andy C, Caspa, Ed Rush, Gilles Peterson & MC Earl Zinger, London Elektricity, Oli Brown, P.I.L., Rudimental DJ-set, Skindred, Stamina MC
USA Skid Row, Walking Papers
Venemaa Black Rocks, Mumiy Troll


PEAESINEJAD
Bryan Adams, Zucchero


Pealaval esinesid

Toomas Vanem & The Limited Edition, Sharon Corr, Mumiy Troll, Vaiko Eplik & Eliit, Bryan Adams, Pantokraator, Ivo Linna & In Spe, Oli Brown, Skid Row, Zucchero
Rockilaval esinesid
Dramamama, Elephants From Neptune, Black Rocks, Marya Roxx, Skindred, Metsatöll, East Trading Wang, Oust!, Winny Puhh, Walking Papers, P.I.L.
Rohelisel laval esinesid
Puzle, Taavi Peterson & Üdi, The Watch, Sinine, Sakari Kuosmanen, Talbot
EDM-telgis esinesid
Andy C, Caspa, Ed Rush, Gilles Peterson & MC Earl Zinger, Kristjan Hirmo, London Elektricity, MHKL & K Sein, Rudimental DJ-set, Röyksopp DJ-set, Sander Mölder, Shotman & Firejosé, S.I.N.


LAUPÄEV 15. juuni

12:00 avanesid väravad
13:00 alustas esimene artist
02:00 tuli öörahu

Pealava Toomas Vanem & The Limited Edition, Sharon Corr, Mumiy Troll, Vaiko Eplik & Eliit, Bryan Adams
Rockilava Dramamama, Elephants From Neptune, Black Rocks, Marya Roxx, Skindred, Metsatöll
Roheline lava Puzle, Taavi Peterson & Üdi, The Watch, Sinine
EDM-telk Caspa, Ed Rush, Kristjan Hirmo, London Elektricity, MHKL & K Sein, S.I.N, Stamina MC


PÜHAPÄEV 16. juuni

12:00 avanesid väravad
13:00 alustas esimene artist
00:00 tuli öörahu

Pealava Pantokraator, Ivo Linna & In Spe, Oli Brown, Skid Row, Zucchero
Rockilava East Trading Wang, Oust!, Winny Puhh, Walking Papers, P.I.L.
Roheline lava Sakari Kuosmanen, Talbot
EDM-telk Andy C, Gilles Peterson & MC Earl Zinger, Rudimental DJ-set, Röyksopp DJ-set, Sander Mölder, Shotman & Firejosé, Stamina MC


KONFERANSJEED

Pealava Ivo ja Robert Linna
Rockilava Lemo (laupäeval), Hardi Volmer (pühapäeval)
EDM-telk Stamina MC


LAVAD

Pealava heli & valgus Eventech, lava AllEvent
Rockilava heli & valgus Eventech, lava AllEvent
Roheline lava/EDM-telk
 heli Terask, valgus Eventech, telk & lava tmpromo.ee


Lavad

PEALAVA

 • Festivali kõige suurem, lauluväljaku nõlva suunas avatud lava laulukaare ees. Seal, kus Rock Summerite pealava ikka on olnud.
 • Koos mõlemal küljel olevate tiibadega videoekraanide ja võimenduse jaoks on sel laiust üle 30 m, sügavust 16 m, kõrgust 18 m.
 • 3 suurt ekraani: 2 külgedel, 1 tagaseinas, viimasel on raskust 1,4 tonni.
 • Heli: Eventech.
 • Valgus: Eventech.
 • Lava: AllEvent.


ROCKILAVA

 • Nagu nimigi ütleb, on see lava äkilisema ja kitarrisema rocki päralt.
 • Asub suurel rohelisel muruplatsil Pealava ja Eesti Näituste vahelisel alal, enam-vähem seal, kus Rock Summeri üks lavadest ikka on olnud.
 • Üle 20 m lai, 12 m sügav, 15 m kõrge.
 • Heli: Eventech.
 • Valgus: Eventech.
 • Lava: AllEvent.
   

ROHELINE LAVA / EDM-TELK

 • Õigupoolest on see suur musta värvi telk, mis päeval bändide päralt, õhtul aga elektroonilist tantsumuusikat mängivaks EDM-telgiks muutub. Taolises telgis pole ükski Rock Summeri lava olnud – õigupoolest polnud niisuguseid telke Summerite aegu Eestimaal veel olemaski.
 • Mere poole avatud ja Mereväravatest tulles näha.
 • Telk on 40 m pikk, 30 m lai ja 9 m kõrge. Lava selle sees on 14 m lai ja 10 m sügav.
 • Heli: Terask.
 • Valgus: Eventech.
 • Telk ja lava: tmpromo.ee.


Ning et kõikidel lavadel oleks stabiilne elektrivool, tuuakse spetsiaalselt festivali ajaks iga lava juurde generaator.


piletid

 • Festivalipass ehk 2-päeva pilet maksis kuni 1. märtsini – 50 €, alates 1. märtsist – 60 €, alates 1. aprillist kuni festivali alguseni – 70 €, alates 15. juunist – 90 €.
 • 1-päeva pilet tuli müügile 1. mail ja maksis kuni festivali alguseni – 50 €, alates 15. juunist – 60 €.
 • VIP-tribüüni ja GUSTAV-VIP telgi pilet maksis 200 €.
 • ISIC-festivalipass maksis 60 €.

Esmakordselt Eestis sai festivalipassi osta ka osakute kaupa. 


numbrid & sõnad rockivad

 • 2 päeva
 • 3 lava
 • 40 esinejat: 19 Eestist + 21 välismaalt
 • laupäeval, 15. juunil 22 artisti
 • pühapäeval, 16. juunil 19 artisti
 • 10 artisti pealaval
 • 11 artisti rockilaval
 • 6 artisti rohelisel laval
 • 13 artisti EDM-telgis
 • 18 artisti Eestist, 10 artisti Suurbritanniast, 2 artisti USAst, 2 artisti Venemaalt, 1 artist Itaaliast, 1 artist Kanadast, 1 artist Norrast, 1 artist Iirimaalt, 1 artist Kreekast, 1 artist Soomest, 1 Itaalia-Kuuba miksitud koosseis, 1 Eesti-USA miksitud koosseis
 • 41 tundi erinevat muusikat: kõikvõimalik rock, hevi, rhythm and blues, soul, metal, grunge, hip-hop, pop, house, reggae, elektrooniline muusika ja juurde ka sõõmuke nostalgiat 25 aasta tagusest ajast
 • ühe artisti kontsert maksis kuni 1. märtsini festivalipassi ostnule – 1.25 €.  Festivalipass 50 € : 40 artisti = 1.25 €. Alates 15. juunist festivalipassi ostnule – 2.25 €. Festivalipass 90 € : 40 artisti = 2.25 €. VIP-tribüüni pileti ostnule – 5 €.

 

 • ROCKSTONIA = ROCK SUMMER + ESTONIA – sellise laheda sõna hõikas Skindredi solist ja juhtfiguur Benji Webbe välja oma videopöördumises summerdajatele. Tahad vaadata? Kliki siia.
 • 1988. aastal esinenud Big Country solist Stuart Adamson lavalt: "My English is bad, my Russian is very bad, but my Estonian is terrible!"

Mittetulunduslik Rock Summer 25

Festivali Rock Summer 25 korraldas mittetulundusühing MTÜ Summeri Korraldamise Klubi. Festivali korraldamisel saadud tuludega plaanitakse tutvustada Eesti artiste välismaal.

Koostöös MTÜ Summeri Korraldamise Klubi ning Eesti Lasterikaste Perede Liidu, Eesti Toidupanga ja Lions-klubiga said Rock Summer 25 artiste ja melu nautida ka 1200 last koos ema-isaga seitsme Eestimaa piirkonna lasterikastest peredest. Transport Rock Summerile ja koju, nagu ka sissepääs ja toitlustamine olid neile tasuta.

Et suurperede lastel aga kõht jätkuvalt täis oleks, on endiselt avatud
annetustelefonid, millele helistades saad toetada Eesti lasterikkaid peresid:
900 7001 – 1 €
900 7002 – 5 €
900 7003 – 10 €


sünnilugu

Eesti peab tänavu mitut olulist sünnipäeva: vabariigil täitub 95 aastat, Laulvast revolutsioonist möödub 25 aastat… ja täpselt sama palju ka Eesti esimesest välisesinejatega rockfestivalist Rock Summer.

25 aastat tagasi 26.–28. augustil Tallinna Lauluväljakul toimunu oli midagi enneolematut – peeti Eesti ja tollase N Liidu esimene välismaiste artistidega rockfestival suure lava, võimsa heli- ja valgustehnikaga, mida polnud nähtud isegi “aknast maailma“ – Soome TV-st. See oli kolm päeva pidu, mis pani südame laulma nii publikul kui muusikuil. Esmakordselt enam kui 40 aasta järel lehvis lauluväljaku raadiotornis sini-must-valge lipp, juleti kõva häälega hüüda "Eesti vabaks!" ning laulda pisar kurgus pitsitamas Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmendi samal kevadel loodud viite isamaalist laulu.

Täna, 25 aastat tagasi, ei uskunud paljud, et Eesti saab vabaks ja iseseisvaks, et Pika Hermanni torni heisatakse sini-must-valge rahvuslipp, et kehtima hakkab oma raha, et omaalgatuslikud Öölaulupeod toovad Tallinna Lauluväljakule kümneid tuhandeid inimesi.

Kui palju oli neid, kes 25 aastat tagasi uskusid, et aastal 1988 võiks sealsamas, Tallinna Lauluväljakul, toimuda tõeline rockfestival? Küllap mitte paljud... Aga ta toimus siiski!

Kui palju oli neid, kes 25 aastat hiljem uskusid, et aastal 2013 võiks sealsamas, Tallinna Lauluväljakul, toimuda taas tõeline rockfestival, et luua veelkord see eriline tunne, mis sündis toona? Küllap mitte paljud... Aga ta toimub siiski!

MTÜ Summeri Korraldamise Klubi ümber koondunud kunagised korraldajad on võtnud nõuks meenutada aastatel 1988–1997 Tallinna Lauluväljakul toimunud pidusid 2-päevase festivaliga Rock Summer 25 – et tollased festivalilkäijad ja esinejad saaksid taas tunda seda kirjeldamatut festivalifiilingut, võtta kaasa oma vahepeal täiskasvanuks saanud lapsed ja nende lapsed ja miks mitte oma vanemadki ning kogeda ja teha üheskoos tükikest ajalugu.


Alkohol

Alkoholi kaasatoomine festivalile on keelatud. Külastaja, kellel on kaasas ükskõik millises taaras alkohol, ei pääse festivali väravast üritusele. Festivalialal on võimalik osta karastavaid jooke ja lahjat alkoholi. 


Arstiabi

Pisivigastuste puhul saab abi tuletorni juures asuvast meditsiinitelgist. Oru väravas on kiirabi ja kiirabibrigaad. Festivali teenindab Tallinna Kiirabi. 


disain

Rock Summer 25 logo autorid on Rain Pikand ja Ingmar Niklus reklaamiagentuurist Division.

Kodulehe loovjuht on Rain Pikand. Disain – Oliver Oberg, arendus – Meiko Udras, produktsioon – Laura-Maria Freiberg, tootmisfirma – Division Interactive.


FESTIVALI EKSPRESS – ÖISED BUSSID

Laupäeva öösel vastu pühapäeva väljuvad Lauluväljaku juurest festivalibussid alljärgnevates suundades ja kellaaegadel:

LAULUVÄLJAK – ROCCA AL MARE – ÕISMÄE LIIN
Buss väljub peatusest Lasnamägi. Peatused: Zoo, Harku järv.

LAULUVÄLJAK – MUSTAMÄE – NÕMME – PÄÄSKÜLA LIIN
Buss väljub peatusest Oru. Peatused: Siili, TTÜ, Nõmme, Hiiu, Pääsküla.

LAULUVÄLJAK – JÄRVE – MÄNNIKU
Buss väljub peatusest Lauluväljak (mere äärest). Peatused: Risti, Pihlaka.

Bussid väljuvad Lauluväljaku ümbruses asuvatest bussipeatustest kell 01:00 ja 02:30. Bussid peatuvad ainult ülalnimetatud peatustes.


Info- & leiupunkt

Oru väravas asuv infopunkt on ühtlasi ka leiupunkt, kuhu saab viia leitud esemed ning minna küsima kaotatud asju. Kaotatud asjadele saab järele tulla hiljemalt esmaspäeval, 17. juunil kell 10–15. Pärast seda saab neist prügi. Kaotatud dokumendid viiakse Kesklinna politseijaoskonda. Sellegipoolest hoia oma isiklikul varal silm peal. 


Jalgrattad

Külastaja ei pääse festivalialale jalgratta, rula, rulluiskude, mopeedi ja muude sõiduvahenditega.


Kassad & piletimüük

LAULUVÄLJAKUL. Festivalipileteid, s.t festivalipassi, 1-päeva piletit, VIP-tribüüni piletit ja Gustav-VIP piletit müüvad kassad järgmiselt:
Reedel, 14. juunil Mere ja Oru väravas kell 12–20.
Laupäeval, 15. juunil Mere, Oru ja Mäe väravas kell 12–02.
Pühapäeval, 16. juunil Mere, Oru ja Mäe väravas kell 12–00.
Pileteid saab osta nii sularaha eest kui pangakaardiga.

MUJAL.
Pileteid saab mõlemal festivalipäeval kuni festivali lõpuni osta ka kõikidest Piletilevi müügipunktidest üle Eesti, kaasa arvatud Statoilid. Samuti internetipoest ja mobiiliga. Pileteid müüvad ka Tiketti, Kassir.ru ja Tiketa.


Keelatud

Festivalile on keelatud kaasa võtta: professionaalne salvestustehnika nii pildistamiseks, filmimiseks kui helisalvestamiseks / klaaspudelid ja muud klaasanumad / metallpurgid / oma joogipoolis – nii alkohol, vesi kui karastusjoogid / mistahes teravad esemed / narkootikumid / vihmavarjud / klapptoolid / relvad / ilutulestiku tegemiseks vajalik atribuutika / jalgrattad / rulad / rulluisud / lemmikloomad. 


Kõrvatropid

Inimesed taluvad ja tajuvad helitugevust erinevalt, ka sõltub helitugevus sellest, kui kaugel sa lavast viibid ja kuskohas seisad. Kuulmist saad kaitsta kõrvatroppidega. Kui sul neid kaasas pole, saad need osta Oru WC-st ja Mere WC-st.


Käepael pileti vastu

KÕIK festivalipiletid – olgu see festivalipass, 1-päeva pilet, VIP-tribüüni pilet, Gustav-VIP pilet, nii paberpileti kui PDF-pileti kujul – vahetatakse alates laupäevast, 15. juunist kell 12.00 kuni pühapäeva, 16. juunini kell 00.00 Mere, Oru ja Mäe väravas käepaela vastu. Seda teeb turvafirma Meeskond.

Pileti kopeerimine ja edasimüümine on keelatud. Pileti unikaalne triipkood annab õiguse vaid üheks sisenemiseks. Teised sama triipkoodiga piletiga siseneda soovijad üritusele ei pääse. Pileti väärkasutuse eest vastutab pileti algne ostja. Ära voldi pileti triipkoodiga osa. Kui piletil on märgitud pääsla, siis sisene palun selle pääsla kaudu.

Käepael annab õiguse festivalialale korduvalt siseneda ja sealt väljuda. Ilma käepaelata külastaja peab turvatöötaja juhatamisel festivalialalt lahkuma.


Lapsed

Kuni 9-aastased lapsed (kaasa arvatud) saavad festivalile tasuta, kui on koos täiskasvanud saatjaga ja ainult siis, kui lapsel on kaasas vanust tõendav pildiga dokument. Alla 16-aastasel alaealisel on vastavalt seadusele 1. juunist kuni 31. augustini keelatud viibida avalikus kohas ajavahemikus 00.00–05.00 ilma täiskasvanud saatjata. Mudilastele soovitame ülerõiva siseküljele kinnitada sildi ema-isa mobiilinumbriga, et lapse kaotsimineku korral saaks vanemaid võimalikult kähku teavitada.


Liiklus & parkimine

BUSS. Liinibussiga tulles on Mere väravale kõige lähem bussipeatus Lauluväljak, kuhu saab bussidega 1A, 5, 8, 34A, 38. Oru väravale on kõige lähem Oru bussipeatus, kuhu saab bussidega 19, 29, 35, 44, 51, 60, 63. Mäe väravale on kõige lähem bussipeatus Lasnamägi, kuhu saab bussidega 19, 29, 35, 44, 51, 60, 63. Täpset sõiduplaani vaata siit
AUTO. Kuhu parkida auto, loe Parkimise alt.
LIIKLUSKORRALDUS LINNAS. Selle kohta uuri palun infot Tallinna linna kodulehelt
PARKIMINE. Autot on võimalik parkida lauluväljaku ümbruses. Jälgi liikluskorraldust kohapeal. 


Prügi

Palun hooli lauluväljakust, iseendast ja teistest summerdajatest ning ära poeta oma prügi mujale, kui prügikasti. Neid on lauluväljakul piisavalt.


Puudega külastajad

Lauluväljaku tuletornipoolses küljes asuval invaalal saab ratastooliga külastaja üritust nautida segamatult. Pileti peab ostma nii puudega külastaja kui ka tema saatja, soodustused puuduvad. Autoga tulijatel soovitame sisenemiseks kasutada Mere väravat. Oru WC-s ja Mere WC-s on olemas invakohad.


Raha & maksmine

Kuna kõikides müügipunktides ei ole võimalik maksta kaardiga, võta palun kaasa piisavalt ka sularaha. Lauluväljaku raadiotornis on olemas üks Swedbanki pangaautomaat.


Salvestamine

Igasugune pildistamine, filmimine või helisalvestamine professionaalse salvestustehnikaga on keelatud. Lubatud on see vaid festivalile akrediteeritud pressil vastava loa olemasolul. Loa puudumisel tuleb festivalilt lahkuda. 


Sissepääsud

Festivalile pääseb kolmest väravast:
MERE VÄRAV asub Pirita teel, lauluväljaku merepoolses küljes.
ORU VÄRAV asub Narva maanteel, lauluväljaku Kadrioru poolses küljes.
MÄE VÄRAV asub Narva maanteel, lauluväljaku Lasnamäe poolses küljes.
Nendes väravates asuvates kassades saab osta festivalipileteid ning vahetada need käepaela vastu. 


Suitsetamine

Suitsetada tohib vaid selleks ettenähtud kohtades. 


Söök & jook

Oma söögi ja joogiga, kaasa arvatud veepudel, festivalile ei lubata. Nälga ja janusse ei jää aga keegi, sest söögi- ja joogipunkte on festivalialal piisavalt. Kehale pakuvad kosutust Tsink Plekk Pang, restoran Atlantis, Antalaya restoran, Döner kebab ja türgi pitsa koos türklasest kokaga, jaapani toitu pakkuv MoMo, eesti rahvusliku suupoolisega Sõsarköök, Coffee Bean oma mahekohvi, -tee ja -kakaoga ning paljud teised.


Tasuta sissepääs

Tasuta pääsevad festivalile kuni 9-aastased lapsed (kaasa arvatud), kui on koos täiskasvanud saatjaga ja ainult siis, kui lapsel on kaasas vanust tõendav pildiga dokument. 


Telkimine

Festivalialal (lauluväljaku territooriumil) telkimisvõimalust ei ole. Telkida saab lauluväljaku kõrval asuvas kämping-karavan tüüpi majutuskohas Tallinn City Camping. Pirita tee 28, tel 613 7322, www.tallinn-city-camping.ee.Tualetid

ORU WC on veega, külastuskord maksab 0.60.
MERE WC on kuivkäimla, külastuskord maksab 0.30.
MOBIILKÄIMLAD asuvad Rockilava lähedal ja tiigi läheduses. Need kuivkäimlad on tasuta. Taskusse tasuks pista niiskeid pabersalvrätikuid.
MAKAROVI FLÖÖT ehk välipissuaar meestele on nostalgiahõnguline tasuta pissimisvõimalus, mis toob meelde 1994. aasta Rock Summeri. Tänavusel festivalil saab tuliuus 10 auguga välipissuaar pikkusega 2 x 6 meetrit olema endises kohas tiigi läheduses.


Turvalisus & turvakontroll

Kõik festivalile tulijad peavad väravates läbima turvakontrolli. Turvakontrolli teostab ja festivaliala turvab firma Meeskond, kelle töötajad kannavad ettevõtte logoga vormirõivast. Hädaabi telefon on 112.


Warm-up & after party

Rock Summer 25 ametlikud ööklubid on Café Amigo, Rock Café ja Venus Club. Neis on 14.16. juunini Rock Summer 25 Weekend, mis tähendab 14. juunil warm-up party’t ehk soojenduspidu suureks summeripillerkaariks. Festivalipäevadel 15. ja 16. juunil aga juba tõelisi jätkupidusid.

AMIGO
Reedel, 14. juunil esineb ansambel Regatt. Rock Summer 25 eelmüügipiletiga sissepääs soodushinnaga 5 €.
Laupäeval, 15. juunil esineb ansambel Apelsin. Rock Summer 25 festivalipileti või käepaelaga sissepääs TASUTA.
Pühapäeval, 16. juunil esineb DJ Ray Kuusmaa. Rock Summer 25 festivalipileti või käepaelaga sissepääs TASUTA.
Avatud RL kell 22–05, P kell 22–04. Viru väljak 4, tel 680 9380, www.amigo.ee.

ROCK CAFÉ
Reedel, 14. juunil avatakse uksed kell 22.
Laupäeval, 15. juunil avatakse uksed kell 23. Pilet: festivalipassi või 1-päeva piletiga 4 € / tavapilet 8 € / festivali artisti kaelakaardiga TASUTA.
Pühapäeval, 16. juunil esinevad Vennaskond, Köömes, Telly Addicts. Pilet: festivalipassi või 1-päeva piletiga 4 € / tavapilet 8 € / festivali artisti kaelakaardiga TASUTA.
Tartu mnt 80D, tel 681 0878, www.rockcafe.ee.

VENUS CLUB
Reedel, 14. juunil Beach in the City – surfi eri. Summerdajaid kütab kuumaks DJ Vaido Pannel ja baarileti vallutavad hurmavad Cerise Chikad. Surfivarustuse eest hoolitseb Fan Surf, rokkima ajab Bacardi, suviseid elamusi pakub Hobiseil, peole sõidutab LuxLimu ja päikese eest kaitseb silmi Relax. Pilet kell 22–23 hinnaga 3.50 € / alates 23.00 hinnaga 7 €.
Laupäeval, 15. juunil Red Passion Night. Efektseid valguslahendusi loob Strikken, mille miksib tänapäeva klubihittidega kokku DJ Madis Ojaliiv. Baarileti löövad särama jumalikult säravad tantsutüdrukud. Kirgliku maitseelamuse eest hoolitseb Campari. Dresscode: mida kärtsum, seda punasem. Rock Summer 25 käepaelaga sissepääs TASUTA / kell 22–23 hinnaga 3.50 € / alates 23.00 hinnaga 7 €.
Pühapäeval, 16. juunil Rock on Party. Pühapäeval tõmbame joone alla selleaastasele festivalile Rock Summer 25. Kui lauluväljakul muusika vaikib, läheb Venuses alles peoks. Parimaid hitte paiskab Venuse diskosaali DJ Aare Laanmets. Peo tõmbab käima Metaxa! Sissepääs kõigile TASUTA! 
Avatud R–L kell 22–05, P kell 22–04. Vana-Viru 14, tel 551 9999, www.venusclub.ee.